Листи від Роскомнадзору, закриття газет, ігнор і скандал від влади Полтави: найголовніші медійні події

28 грудня 2022 0
Яким був медійний рік у Полтаві – згадуємо разом із Інститутом масової інформації найголовніше, що сталося в регіоні протягом 2022 року.

Джерело – Стас Юрченко/Ґрати


За 10 місяців повномасштабної війни росія вчинила 467 злочинів проти журналістів та медіа в Україні, за даними Інституту масової інформації. Усього вбито 42 журналістів та медійників, з них 8 загинули під час виконання редакційного завдання. Полтавщина не має журналістських втрат на війні, регіон залишається завдяки ЗСУ надійним гуманітарним тилом, де можна знайти прихисток, підтримку та допомогу. У лютому в полтавській лікарні прооперували двох поранених данських журналістів. журналіст Стефан Вайхерт (Stefan Weichert) і фотограф Еміль Фільтенборг Міккельсен (Emil Filtenborg Mikkelsen) датського таблоїду Ekstra-Bladet були підстрелені під час руху в автомобілі в місті Охтирка, приблизно в 90 км на північний захід від Харкова.
У Полтаві офіційно запрацював журналістський хаб "Медіабаза"


В Україні в листопаді запрацювала мережа з 10 журналістських хабів “Медіабаза”, мета якої – підтримка роботи незалежних медійників у складних умовах. Оскільки хаби є ресурсними центрами для журналістів, де вони зможуть взяти в оренду захисне обладнання, працювати й передати дані, послухати цікавий тренінг. У Полтаві такий хаб офіційно запрацював також у листопаді, загалом же він працює у місті з початку повномашбної війни. Станом на зараз Медіабаза.Полтава забезпечена  необхідними для роботи меблями, генератором, павербанками, ноутбуком, принтером/сканером. Також є Starlink для безперебійної роботи в умовах блекаутів/тривалого відключення електроенергії. Приміщення має спеціально обладнану кімнату для начитки. У хабі на постійній основі надаються в позичку бронежилети, каски, аптечки, тактичні окуляри, павербанки для медійників. А журналісти активно користуються можливістю безпечно і комфортно, оперативно виконувати свою роботу навіть під час відключення світла. Крім того, завдяки Інституту масової інформації полтавські журналісти отримали технічну підтримку – павербанки та ноутбуки, три медіа отримали фінансову підтримку на діяльності редакцій. 


Скандал журналістки і секретаря Полтавської міськради


У жовтні головна редакторка полтавського інтернет-видання “Коло” Тетяна Цирульник зазнала кіберцькування після того, як написала новину про секретаря Полтавської міської ради Андрія Карпова. У новині від під заголовком “Це плата за 8 років Вата Шоу: Андрій Карпов, секретар міської ради Полтави збирає собі на операцію” йшлося з посиланням на телеграм-канал посадовця про його лікування та збір коштів. Цю новину Карпов розмістив на своїх сторінках у соціальних мережах, зробивши скріншоти з сайту “Коло”. Посадовець звинуватив журналістку у перекручуванні інформації, заявив, що та начебто написала новину із заголовком “Карпов збирає гроші на операцію по збільшенню/зменшенню чл*на”. 

Журналістка записала публічне відеозвернення до лідера партії ЄС Петра Порошенка, але саме його реакції не отримала. Написала заяву до поліції, звернулася до Комісії з журналістської етики та ініціативи Медіачек з проханням оцінити її матеріали про Андрія Карпова, отримала висновки, рекомендації та підтримку місцевих та всеукраїнських колег через цькування. На цьому історія не завершується – Цирульник планує подати скаргу на поведінку чиновника до міської ради. А що тим часом Андрій Карпов? На контакт із представницею ІМІ в Полтавській області не йде, навпаки, заблокував на всіх каналах зв'язку. Допис у соціальній мережі, через який, власне, і зазнала кіберцькування Цирульник, він видалив. Вибачень журналістка від нього не дочекалася.