На Полтавщині пересихає річка Хорол
У Семенівській територіальній громаді пересихає єдина річка на весь район. Хорол наразі у будівельному смітті та рясці. Колір водойми – яскраво зелений. А на пляжах смердить. На річці цього року зламався шлюз. Через це у водоймі немає течії.
"Там корівки п’ють водичку. Тепер сьогодні хтось перекопав дамбу і вода пішла вся в інший бік", – розповіла місцева жителька Людмила Гаврилівна.
"Дітки сидять вдома, немає, де купатися. Смердить річка, що ще я можу сказати", – сказала місцева жителька Ніна Василівна.
"Раніше дітей там скільки купалося, а зараз все. І жодного разу ніхто її не чистив", – зазначив місцевий житель Сергій Сирота.
"Немає куди водити наших онуків. Вони до нас у село їздять, а нам річку перекрили", – розповіла місцева жителька Світлана Геращенко.
"Дивіться, це вся ряска – це залишки. Ми з друзями виловили, щоб можна було купатися", – зазначив відпочивальник Олександр Івасенко.
Дехто з місцевих самостійно облаштовують дамби з будівельного сміття для того, щоб вода залишалася біля їхніх домівок та наповнювала колодязі.
"Так, особисто я закидав. Це тому що моя корова пасеться і я хочу, щоб у неї була вода пити", – сказав місцевий житель Максим.
Люди зверталися до всіх інстанцій, однак відповідь отримували одну: грошей на ремонт шлюзу немає. Сьогодні близько обіду відремонтувати шлюз направилася бригада з регіонального офісу водних ресурсів. Однак як повернути річку у попередній стан – самі не знають.
"Сьогодні будемо закінчувати. Скільки зможемо, стільки й зробимо. Нижні шлюзи закріплюємо. Як будуть розливи, щоб пропустити воду, щоб розмило. Раніше рівень води був там, де хлопці стоять, це так раніше, а зараз що – не можу сказати", – сказав начальник дільниці регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Володимир Орловський.
А в самому офісі водних ресурсів відповіли так.
"Люди самі натворили там, а потім до нас звертаються? Всі питання вирішуйте з територіальною громадою. Це їхня вина, що вони загородили річку", – розповів начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександр Чмир.
За стан цієї водойми відповідає Семенівська територіальна громада.
"Я буду говорити та за Чаплинці, за Заїчинці, за Біляки. Завтра особисто їду з приводу цього питання. Бо знову ж таки підіймається питання, що і в колодязях немає води. Так ставити питання: чого Ви до цього не були? До цього пройшло тільки пів року. Тоді була зима, а тоді почалися земельні питання", – відповіла голова Семенівської територіальної громади Людмила Милашевич.
Всього у Полтавській області протікає близько 150 річок загальною довжиною понад 5 тисяч кілометрів.