Коли на Полтавщині знімуть усі карантинні обмеження?
За два дні Полтавщина може вийти з червоної карантинної зони. Про це повідомив директор Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ.
"У середу державна комісія буде розглядати це питання. Всі шанси є в помаранчеву зону вийти", – розповів директор Полтавського обласного лабораторного центру Андрій Хайлов.
"З одного боку ми маємо чітке зменшення нових випадків захворюваності, велика кількість виписаних хворих, але з іншого боку ми маємо велику кількість смертності від COVID-19. Ми маємо велику кількість кисневозалежних пацієнтів. Кілька місяців тому ми були у січневих святах і ми знаємо чим це все дня нас закінчилося", – повідомив доцент кафедри інфекційних хвороб УМСА Володимир Полторапавлов.
Наразі ліжка в обласній інфекційній лікарні заповнені на 80 відсотків, більшість пацієнтів тяжкі.
"Хворих менше, але вони всі набагато тяжчі ніж були раніше. Вони – у критичному стані, кисневозалежні. Хворі в основному поступають ті, які вже лікувалися та отримували лікування вдома, амбулаторно. Й люди не можуть собі дозволити покупки кисневих апартів", – розповіла лікар-інфекціоніст Юлія Калантаєвська.
Доки у лікарнях лікують тяжко хворих, полтавці насолоджуються травневими вихідними. Кореспонденти запитали, як людям живеться у червоній карантинній зоні.
"Гуляємо на вулиці, нормально, можна виїхати в ліс. Ми працюємо".
"Немає де працювати, немає за що жити, потрібно платити за квартиру, за комунальні й за щось купувати продукти. Хочу, щоб ми вже вийшли з червоної зони", – розповіла продавчиня Ольга Нужна.
"Чесно, я за, бо краще пересидіти, перечекати, щоб постійно не мучитися з коронавірусом", – прокоментувала полтавка Валерія Солодовник.
Основний чинник, який впливає на те, коли саме регіон вийде з червоної зони – кількість нових випадків захворювання на коронавірус.
"Ми звичайно вийдемо з червоної зони, будемо сподіватися, що пік ми пройшли. Це відбудеться тоді, коли у нас спаде захворюваність. По всій Україні тенденція відповідно цієї хвилі захворювання поки що позитивна, захворюваність дещо зменшується", – повідомив заступник директора департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.
Лікарі зазначають, що після послаблення карантину варто дотримуватися обмежень. Бо інакше це може спричинити нову хвилю захворюваності.