Швачка, слюсар, електромеханік – професії, що мали попит на Полтавщині у 2021 році

25 січня 2022 0
Тетяна Наказненко
У 2021 році у Полтавській області найбільший попит роботодавців спостерігався на кваліфікованих робітників, зокрема швачку, електромеханіка та слюсаря.

У Полтавській області у 2021 році найбільший попит роботодавців спостерігався на:

- кваліфікованих робітників з інструментом - 27% всіх поданих вакансій (швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник),  

- робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 21% (водій автотранспортних засобів, токар, машиніст екскаватора, фрезерувальник, машиніст розфасувально-пакувальних машин);

- професіоналів - 13% (інспектор (пенітенціарна система), інженер-конструктор, вчитель закладу загальної середньої освіти);

- працівників сфери торгівлі та послуг - 12% (продавці, поліціянт (за спеціалізаціями), охоронник, кухар);

- некваліфікованих працівників - 9% (підсобний робітник, вантажник, жилувальник м'яса та субпродуктів, комірник, двірник, прибиральник виробничих приміщень);

- фахівців - 8% (бухгалтер, електромеханік, сестра медична (брат медичний), майстер виробничого навчання, інспектор воєнізованої охорони, фахівець, механік, асистент вчителя).

Як повідомили у пресслужбі Полтавської облдержадміністрації з посиланням на обласний центр зайнятості, найбільше вакансій -  29%  - пропонувалися у сільському господарстві; 19% вакансій – на підприємствах переробної промисловості; 11% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 7% – у будівництві.

У професійному розрізі найбільше пропозицій роботи мали  робітники з обслуговування та експлуатації устаткування – 32%, кваліфіковані робітники з інструментом – 14%, представники найпростіших професій – 14%; сери торгівлі та послуг – 12%.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (34%), у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (11%), в оптовій та роздрібній торгівлі (10%), у будівництві (9%) і в охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги (6%).

У 2021 році послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 64,2 тисячі зареєстрованих безробітних. Чоловіків і жінок майже порівну: 8,8 тисячі осіб (49%) – чоловіки,  9,1 тисячі (51%) – жінки.  

За віковими групами: 25% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28% – від 35 до 44 років; 30% –  від 45 до 55 років; 17% – понад 55 років.

За освітою: 46% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 42% – професійно-технічну, 12% – загальну середню. На одне вільне робоче місце претендували десятеро безробітних (на 1 січня 2021 року – 18 осіб).

Найбільша нестача вакансій спостерігалася для представників таких професій: водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих товарів, бухгалтер, кухар, спеціаліст державної служби.

Роботодавцям не вистачає швачок, поліціянтів, кондукторів громадського транспорту, фрезерувальників, інспекторів пенітенціарної системи, електромеханіків.