Окупаційна влада Маріуполя змінює свідомість українських дітей

31 жовтня 2024 0

Після того, як російські війська майже повністю зруйнували Маріуполь та захопили його, окупанти взялися за дітей та викривляють їх сприйняття дійсності. Роблять це у дитсадках, школах, інститутах, військово-патріотичних таборах.

Дітей виховують у повазі до так званих «асвабадітєлєй», готують до військової служби на боці російської федерації, змушують школярів писати листи підтримки «героям сво», а насправді – вбивцям мирного населення. В Маріуполі встановлюють пам’ятники загарбникам, змушуючи дітей шанувати їх та проводячи поруч із ними патріотичні заходи. На щастя, у місті залишається багато проукраїнських людей, які з ризиком для життя намагаються протистояти окупаційній владі. Це представники руху опору «Жовта стрічка».

Боротьба за дитячі души

Нині «патріотичне» виховання маріупольських дітей у розпалі. Адже малеча на окупованих територіях стає основною мішенню російської пропаганди. В маріупольських школах проводять «уроки патріотичного виховання», стіни прикрашають триколорами та портретами російських військових, що причетні до обстрілів Маріуполя, внаслідок яких загинули тисячі місцевих жителів.

У перші дні нового навчального року росгвардійці відвідали школи міста, де розповіли дітям про так званих «героїв», які беруть участь у війні проти України, про необхідність та завдання «спеціальної військової операції». Якщо дивитися глибше, то школярів фактично переконують у тому, як це правильно - вбивати українців.

Фото: Росгвардійці у перші дні навчального року відвідали маріупольські школи

Були «октябрята» стали «орлята»: російська пропаганда та асиміляція українських дітей починається змалечку та дуже нагадує радянські традиції. У Маріуполі учнів початкових класів посвятили в «Орлята росії», які є аналогом радянського руху «октябрята». Дітям видали відповідні значки. Крім цього, у Маріуполі вже діють інші ідеологічні програми для старших дітей. Це  ЮнАрмія, Молода Гвардія, Комсомол, Рух перших.

Але на цьому російська пропаганда не зупиняється - маріупольських школярів змушують писати листи військовим вбивцям. Нещодавно школи окупованого міста отримали наказ писати обов’язкові вдячності – «листи солдату». В них діти мають дякувати окупантам за «визволення» їхнього міста. При цьому у багатьох маріупольських школярів від російської навали загинули друзі, родичі, було зруйноване власне житло. Проте відмови не приймаються.

Мілітаризація українських дітей у Маріуполі

Російська машина пропаганди, що спрямована на дітей окупованих територій, не зупиняється, а лише набирає обертів. А все для того, щоб викривити дійсність, вкласти «цінності» загарбників, аби діти вважали своєю батьківщиною росію та готові були за неї вмерти.

В деяких школах відкрили профільні класи росгвардії для учнів восьмого класу. Викладають в них офіцери росгвардії та російські військовослужбовці. Не виключено, що діти після такого навчання примусово будуть спрямовані до лав окупаційної армії.

Фото: Клас росгвардії у школі на тимчасово окупованій території  

Цього навчального року у Маріуполі розпочала роботу філія Нахімовського військово-морського училища. В ньому будуть навчати дітей 5-7 класів, загалом близько 560 учнів. Їх готуватимуть воювати проти України, знищувати міста та вбивати цивільне населення, як це було зроблено з Маріуполем.

Фото: З російським прапором та гімном пройшло свято «першого дзвоника» для маріупольських дітей

Псевдопатріотичні організації, «уроки патріотизму», військовий вишкіл, розповіді про «героїв сво» - загарбники роблять усе, щоб русифікувати та мілітаризувати свідомість підлітків та сформувати у них ненависть до всього українського. Для цього дітей відправляють на відпочинок та екскурсії до росії, створюють клуби з «патріотичного виховання», долучають до федеральних акцій, відправляють на всеросійські змагання.

Внесено зміни в освітні програми: введено нову дисципліну «Основи безпеки і захисту Батьківщини» з акцентом на військовий вишкіл. На уроках праці школярів змушують виготовляти спорядження для окупаційних військ - сітки, пальники та вчать збирати БпЛА. Старшокласникам роздають брошури з рекламою служби у російській армії.

Поліцаї виявляють проукраїнських дітей у школах

Так звані «ветерани сво» активно залучаються як вчителі та охоронці у школах. Окрім прямих обов’язків за цими посадами, вони також мають виявляти учнів з антивоєнними та проукраїнськими настроями. Такі діти підпадають під посилений нагляд, а з їх батьками проводяться додаткові бесіди.

Напередодні нового навчального року вчителі, які пішли на співпрацю із ворогом, пройшли спеціальний вишкіл щодо виявлення дітей які «потенційно підтримують Україну». Також серед нововведень в освітній сфері: учням заборонили користуватися мобільними телефонами, щоб уникнути фіксації розмов та заходів. Крім того, окупанти приділяють особливу увагу тому, які інформаційні ресурси використовує молодь, та перевіряють наявність контактів із громадянами на підконтрольній території України.

Водночас на росії за сприянням міноборони рф працюють над грою про так зване «сво» - як знищувати онлайн Маріуполь, Авдіївку та інші міста Донеччини. «Новинку» вже анонсують російські пропагандисти. Ключове завдання перед розробниками - зробити продукт, який в інтерактивному форматі розповість про військові дії на Донбасі. Використовуватимуть реальні кадри зруйнованих міст.

Фото: Блокада Маріуполя під час масованих  російських обстрілів навесні 2022 року

За допомогою цієї гри окупанти намагаються виправдати свої загарбницькі дії, масові вбивства та воєнні злочини. Крім того, молодь програмують, що знищувати мирні міста України та вбивати цивільних людей – це норма та «не аби як героїчно».

Як загарбники перетворюються на «асвабадітєлєй»

Окупаційна влада намагається якомога скоріше переписати історію міста та виставити себе в образі «великих рятівників». Але за цими діями ховаються звірства російських окупантів, які варварські захопили території іншої держави й заради цієї мети перетворили успішне місто на руїни та вбили десятки тисяч безвинних людей.

Нещодавно у Маріуполі встановили погруддя чергового «героя-асвабадітєля», який насправді прийшов на нашу землю зі зброєю, вбивав мирних мешканців, руйнував та грабував їх помешкання. Загарбники повідомляють, що він брав участь у «асвабаждєнії» міста. Але звільнив лише себе від життя. Окупанта вбили у березні 2022 року у бою на комбінаті ім. Ілліча. Сьогодні його виставляють героєм і змушують всіляко вшановувати.

Крім того, в окупованому Маріуполі знищують українські пам’ятні місця та мурали. Натомість малюють свої каракулі. Так на бульварі Меотиди у Лівобережному районі міста на одному з будинків з’явився новий мурал. Як стверджують окупанти, художник намагався зобразити назву та символ міста - якір у новому стилі. Натомість вийшло щось незрозуміле.

Фото: Маріупольці не оцінили ідею нового муралу та вважають, що його треба знищити

Рух «Жовта стрічка»

Навіть на третьому році окупації маріупольці не втрачають надії на звільнення та чинять опір загарбникам. Учасники руху опору провели чергову акцію на Донеччині - було розповсюджено стікери, намальовано прапори та інші символи спротиву. Маріуполь - це Україна.

Фото: Учасники руху «Жовта стрічка» нагадують про те, що місто Марії лишається українським

Активісти проводять такі акції, щоб нагадувати українцям з неокупованих територій, що спротив у Маріуполі триває, і попри дуже багато зневірюючих речей, з якими щодня зіштовхуються люди в окупації, Україну тут пам'ятають і дуже чекають.

Розуміючи цей факт, окупанти активно посилюють залякування маріупольців, щоб вони не проявляли жодної проукраїнської позиції. Крім того, місцевому населенню не довіряють, бо кожен потенційно може бути загрозою та діяти в інтересах України.

Світлана Денисенко