У Полтаві масово спалюють опале листя: чим це небезпечно

05 жовтня 2021 0
Полтавці спалюють опале листя у своїх дворах. Однак такі дії тягнуть за собою адміністративну відповідальність, тобто штраф. Під час спалювання листя у повітря виділяється багато шкідливих речовин, які забруднюють довкілля та можуть викликати алергію.

У Полтаві масово спалюють листя та суху рослинність у дворах.

Та на відкритій території. Проте такі дії є незаконними.

– А що ви тут робите? – запитали ми.
– Нічого, – сказав чоловік.
– А навіщо ви палите листя? – перепитали ми.
– Я не палю нічого, – додав чоловік.

Спалювання опалого листя тягне за собою адміністративну відповідальність, тобто штраф.

"Якщо у поліціянтів будуть усі належні докази про факт вчинення громадянином або посадовою особою правопорушення, то будуть складені відповідні матеріали", – розповіла речниця патрульної поліції Наталія Костильова.

Найчастіше спалювати сухостої починають восени під час опадання листя, говорять надзвичайники.

"Багато громадян не замислюються над питанням шкідливості спалювання рослинних залишків, опалого листя для здоров’я людини та довкілля. Спалювання рештки рослин і опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння", – розповіла речниця надзвичайників Полтавщини Яніна Любецька.

Під час спалювання листя у повітря викидається багато шкідливих речовин, які забруднюють довкілля та можуть викликати алергічні захворювання у людини.

"Канцерогени, чадний газ, оксид азоту, які забруднюють навколишнє середовище. Також при спалюванні листя ми чинимо шкоду верхньому шару ґрунту, в ньому можуть жити й комахи і якісь дрібні тваринки", – зауважила екологиня Яна Гудзь.

За словами екологині позбуватися листя не потрібно, його можна лишати на землі так. Або як деякі полтавці облаштовувати компостери для того, щоб було добриво для землі.

"Як бачите, кидаємо туди і яблука, які не споживаємо, шкірку від картоплі та листя також. І внизу вже дуже гарні добрива", – розповів полтавець Володимир Леонідович.

Штраф за спалювання листя для громадян становить від 1500 до понад 4500 гривень, а на посадових осіб до 15 300 гривень.