У лісах Полтавщини археологи обстежили давнє поселення

Сьогодні, 12:40 0
Яніна Климань
Серед виявлених артефактів: бронзовий ніж-кинджал раннього періоду бронзового віку, мідна дитяча каблучка, а також кінська вуздечка та предмети озброєння козацьких часів.

Одним із завдань весняних археологічних розвідок Історико-культурного заповідника "Більськ" було обстеження щойновиявленого поселення, розташованого в лісах на північ від селища Котельва. Пам’ятку відкрили ще в грудні 2024 року, під час розвідок в окрузі Котелевського городища.

Метою цьогорічних досліджень було встановлення просторових меж пам’ятки, уточнення хронології культурних нашарувань та визначення найбільш перспективних місць для подальших археологічних розкопок. Про це повідомили у Полтавській ОВА.


Розвідки в лісовій місцевості здійснювалися методом розширеного шурфування. На великій території зафіксовано розповсюдження давнього культурного шару. Протяжність поселення складає майже 1,5 кілометра. На сьогодні це одне з найбільших за розмірами відкритих поселень в окрузі Більського городища.

Комплекс артефактів, виявлених під час розвідок, дозволяє виокремити три хронологічні періоди: бронзовий вік, скіфський час та ранньомодерну добу. Трапилися досить рідкісні та цікаві артефакти: бронзовий ніж-кинджал, що належить до раннього періоду бронзового віку. Виявлено також залізний ніж скіфського часу, мідну дитячу каблучку, кінську вуздечку та предмети озброєння козацьких часів.

Фото: Полтавська ОВА