

У Полтаві розпочав роботу новий центр допомоги для переселенців з Краматорського району «МиРазом». Гуманітарний хаб надає внутрішньо переміщеним особам комплексну підтримку, включаючи юридичні, психологічні та медичні консультації. Крім того, пропонує різноманітні культурні, спортивні та освітні заходи. Наразі у новоствореному хабі вже зареєстровано 800 осіб.
Цей осередок став не першим в Україні, адже вже понад два роки успішно функціонує аналогічний гуманітарний хаб у Дніпрі, чий досвід та напрацювання були враховані при створенні полтавського центру.
Маргарита Піта разом із сім’єю пів року тому виїхала з Костянтинівки, Краматорського району. Про центр вона дізналася від знайомих, які також були вимушені переїхати. Працівники центру надали їй консультації та допомогли облаштуватися у новому місці. Також вони разом із сином відвідують заходи для дітей, аби адаптуватися до нового суспільства.
“Ми користуємося всіма можливостями центру. Тут багато людей і працівників з нашої рідної громади, тому простіше адаптуватися. Ти не відчуваєш себе самотнім, коли поряд з тобою знайомі тобі люди”, — ділиться пані Маргарита.
Відкриття центру в Полтаві стало можливим завдяки ініціативі та зусиллям Іллінівської територіальної громади, Краматорського району. Саме громада забезпечила фінансування приміщення, а також перевезла все необхідне майно та обладнання з Іллінівської громади.
Наразі у просторі працює сім волонтерів, які надають консультації та проводять різні заходи. Простір забезпечує всебічні послуги для ВПО, зокрема юридичні, соціальні, допомагає з працевлаштуванням та проводить багато культурних, спортивних та освітніх заходів. Особливістю став медичний кабінет, де громадяни можуть безкоштовно відвідати сімейного лікаря, здати аналізи та отримати направлення до лікарів-спеціалістів. Також незабаром у гуманітарному хабі будуть доступні послуги перукаря. Простір також співпрацює з психологами з інших волонтерських фондів та з центрами зайнятості у Полтаві.
"Основні звернення стосуються соціальних та юридичних питань та закриття першочергових базових потреб. Для успішної адаптації люди потребують роз'яснень щодо своїх прав та можливостей. Найактуальнішими є питання, пов'язані зі виплатами за зруйнованим майном та відновленням документів, які були втрачені”, — розповідає Троян Валентина, керуюча центру «МиРазом».
Дізнатися про майбутні заходи, які проводять у просторі, можна на інформаційній дошці центру допомоги та на соціальних сторінках центру допомоги «МиРазом». ВПО можуть зареєструватися та отримати консультацію за адресою: вулиця Юліана Матвійчука, 115, 4 поверх. Для цього потрібно мати при собі: довідку ВПО, паспорт громадянина України, індивідуальний податковий номер (ІПН), свідоцтво про народження (для дітей).
Нагадаємо, що рік тому у Полтаві відкрився осередок підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці” — за адресою вулиця В. Козака 3а. Цей центр надає гуманітарну допомогу, включаючи продуктові набори, одяг та засоби гігієни, а також допомагає в оформленні соціальних виплат і підтримці від міжнародних організацій. Також у центрі проводяться консультації з представниками соціального захисту, де переселенці можуть отримати інформацію про доступні види допомоги та поставити індивідуальні запитання.