"Укренерго" просить не долучатися до акції "Година Землі"

25 березня 2023 0
Максим Михайліченко
НЕК "Укренерго" закликає не долучатися до акції "Година Землі", бо українські системи зазнали значних пошкоджень від ударів росії.

НЕК "Укренерго" просить не долучатися до акції "Година Землі", де в певний час треба масово вимкнути світло. Про це повідомили в НЕК "Укренерго".

Така акція не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі.

Кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої – це закон фізики. Одночасне вимкнення світла – це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей, особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчеру прийдеться різко знижувати потужність маневрової генерації – іншими словами, відключати що працюють енергоблоки. Це погано навіть в мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів росії. Різке виключення, а потім включення  - коли “Година Землі” завершиться - це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми.