3 липня – День зенітних ракетних військ ЗСУ: чим вони займаються?
3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України.
Таке рішення запровадили у 2011 році. 10 лютого тодішній міністр оборони Валерій Іващенко, наказом установив День зенітних ракетних військ, який вирішили відзначати кожен рік 3 липня.
Зенітно ракетні війська повинні забезпечувати захист України, зокрема важливих об'єктів на території нашої держави: склади, військові частини, цивільну інфраструктуру, енергетичну інфраструктуру, підприємства та об'єкти хімічної промисловості, центри прийняття рішень.
Також наші війська активно опановують та вже опанували ряд західних ЗРК. До прикладу, комплекс "Patriot", який збиває російські ракети та іранські дрони над Україною. Такий ЗРК за травень та червень знищив 13 російських гіперзвукових ракет Х-47 "Кинджал", який раніше наші засоби ППО не могли збити.
Крім того, у Повітряних Силах натякнули, що "Patriot" причетний до "салюту" в Росії 13 травня 2023 року. Тоді в Брянській області Росії масово падали гелікоптери та винищувачі Су-34 та Су-35. Останні планували скидати керовані авіабомби по мирному українському населенню.
Зі святом бійців привітали Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, Президент України Володимир Зеленський, Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, та інші.
Зеленський, зокрема, показав фотографії роботи підрозділів зенітно ракетних військ:
Також наша Полтавська область має свій зенітно ракетний полк повітряного командування "Схід", який створили 25 жовтня 2022 року.
Підрозділи, що увійшли до складу полку мають безліч успіхів у протиповітряних боях.
Повітряне командування “Схід” – відповідає за Донецьку, Дніпропетровську, Луганську, Харківську та частини Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та Сумської областей.
За інформацією "Мілітарного", до складу ПК "Схід" входять:
- управління;
- 196 центр управління та оповіщення;
- 46 комендатура охорони та обслуговування;
- 138 зенітна ракетна бригада;
- 301 зенітний ракетний полк;
- 302 зенітний ракетний полк;
- 164 радіотехнічна бригада;
- 57 окремий полк зв’язку та радіотехнічного забезпечення;
- 85 авіаційна комендатура;
- частини забезпечення.