У Полтаві впритул до житлових будинків зводять нові забудови
Нова забудова впритул до будинку. На вулиці Миколи Дмитрієва впритул до будинку зводять нову будівлю. Місцеві жителі жаліються, що будівництво їм заважає.
"Вони хочуть і нас з дому виселити. Вони й до нас підходили, щоб і нас виселити. Смітник під балконом поставили", – сказала полтавка.
"Дуже близько вони знаходяться один до одного, мабуть, їм незручно буде. Там ще лікарня поруч, мабуть, там воно немає бути", – додала полтавка Наталія.
Сама територія, де зводять забудову – закрита. А будинок, що стоїть поруч, наразі порожній. А на місці нової споруди планують зробити клініку.
Тут бачите, батареї не працюють, нічого немає.
"Цей будинок весь мій, на одного господаря, він мій. Люди, коли поїхали звідси, все забрали з собою", – розповів новий власник будинку.
На вулиці Шевченка впритул до гуртожитку будують ще одну забудову. Люди скаржаться, що вони не можуть навіть відкривати вікна через те, що роботи проводяться гучно.
У будинку планується вісім поверхів. Полтавці нарікають, що через гучні роботи, вікна у них зазвичай зачинені.
"Уявіть, вони будинок до будинку стоять. Та сторона жаліється, що дуже гучно", – розказала полтавка Тамара Петрівна.
"Буває грюкає, падає все на машини", – сказав полтавець Олександр Сергійович.
"Я не розбираюся, але вони дуже близько", – зауважила полтавка Людмила Миколаївна.
А на вулиці Героїв АТО, 81 місцеві жителі влаштовують мітинги проти будівництва поряд їхнім будинком.
"Паркан посередині вже прибрали й вже почали використовувати територію, яка не в оренді для власних потреб. Заїжджають вантажівки вивантажують будівельні матеріали", – сказала полтавка Наталія Бажан.
"Там наші колектори йдуть, вся воді стікає з Алмазного на нашу територію. Стоять калюжі постійно, машини провалюються", – додав полтавець Петро Ябаєф.
Самі будівельники запевняють, що все роблять згідно з законом і дозвільні документи у них є.
"Робимо все законно", – зауважив виконроб.
Проте компанія забудовників коментарі надавати відмовилася. А за незаконне будівництво інспекція з контролю за благоустроєм може надати припис.
"До інспекції не зверталися люди з приводу незаконного будівництва цихзабудов", – розповів заступник начальника Інспекції з контролю за благоустроєм Руслан Редько.
"За кожним місцем треба індивідуально дивитися. Мінімум це сан розрив 15 метрів до п'яти поверхів, після п'яти – 20", – зазначив голова спілки архітекторів Полтавщини Едуард Зубашич.
Цього року порушень не було. А штраф не законне будівництво сягає від 340 до 1700 гривень.