Огляд Samsung S21: флагман за низькою ціною
Samsung S21 - смартфон, який був представлений у 2021 році та є найдоступнішим флагманом з цілої лінійки S21. За таку ціну цей телефон є очевидним вибором для більшості користувачів, адже у лінійці до 10 000 грн він є явним фаворитом як за характеристиками, так і за високоякісною збіркою. Давайте більш детально заглянемо під капот цієї моделі, поговоримо про її камеру, основні характеристики, автономну роботу та дамо відповідь на основне питання, яке цікавить всіх читачів: чи варто купувати Samsung S21 у цьому році, та як довго він справно працюватиме без глюків та зависань?
Корпус з матового пластику: тактильні відчуття та якість збірки
Легкий та тонкий матовий корпус із сертифікатом захисту від води та пилу IP68 дарує користувачам надзвичайно приємні тактильні відчуття. 6,2 дюйма все ще ідеально підходять для використання у тендітних маленьких руках. Кардинальних змін від попередньої версії зазнав дизайн, тож тепер S21 виглядає стильніше, зручніше та сучасніше.
Майже безрамковий AMOLED-екран тепер не є заокругленим по кутах, що суттєво вплинуло на весь зовнішній вигляд. Найбільших змін зазнала тильна сторона телефону. Розробники вирішили замінити скло на пластик. Завдяки цій зміні пристрій відчувається у руці більш безпечно, ніж смартфон зі скляною кришкою. На задній кришці також розмістилась потрійна камера, що на декілька міліметрів виступає над задньою кришкою. Загалом якість збірки чудова та не викликає зауважень. Недоліки - відсутні.
Модель була випущена у чотирьох кольорах: Phantom Gray, Phantom White, Phantom Pink, Phantom Violet.
8 ГБ оперативної пам’яті та мінімум 128 ГБ вбудованої
Нарешті самсунг видалили слот для карти пам’яті зі своїх девайсів, тож в S21 ми не можемо розширити пам’ять пристрою. Крім цього слід змиритись з відсутністю радіо, аудіороз’єму та ІЧ-бластера. Також зник світлодіодний індикатор сповіщень, його функцію тепер виконує дисплей Always ON. Нам пропонується мінімум 128/256 ГБ вбудованої пам’яті з 8 ГБ оперативної.
Смартфон працює на базі Android 11 і використовує власний інтерфейс користувача Samsung One UI 3.1.
Що нового у камері Samsung S21?
Камера цього телефону складається з трьох об’єктивів. Телефотокамера на 64 МП (1/1.72", F2.0, кут огляду 76°, оптична стабілізація зображення) поєднується з ширококутною камерою на 12 МП (1/1.76", F1.8, кут огляду 79°, оптична стабілізація зображення). Надширококутна камера 12 МП (1/2.55", F2.2, кут огляду 120°). Відео можна записувати зі швидкістю до 8K і 24 FPS, а відео 4K – зі швидкістю до 60 FPS. Селфі-камера має 10 МП (1/3.24", F2.2, кут огляду 80°) і робить дуже хороші селфі.
Звісно, порівнювати камеру S21 з версією Ultra не варто, адже остання значно випереджає нашу модель за специфікаціями, проте на практиці різниця не настільки суттєва.
Фотографії, зроблені на S21, мають гарну якість, сильний контраст та насичені природними кольорами. Потрійна камера дійсно всмоктує картинку на всі 100%, навіть за умови поганого освітлення.
Дисплей з частотою оновлення 120 Гц
Унікальна технологія цієї моделі дозволяє змінювати частоту оновлення екрана від 48 до 120 Гц в залежності від використання девайсу. Звісно можна вибрати фіксовану частоту 60 Гц - це все залежить від ваших уподобань.
Дисплей має роздільну здатність 2400x1080 пікселів, що насправді є явним кроком назад у порівнянні з Galaxy S20 , оскільки останній пропонує 3200x1440 пікселів. Однак нижча щільність пікселів на практиці зовсім не помітна, оскільки дисплей все ще залишається дуже чітким.
Із середнім значенням 793 кд/м² дисплей дуже яскравий і надзвичайно рівномірно розподіляє свою яскравість по екрану (97%). Ми навіть можемо отримати до 1072 кд/м² від панелі AMOLED при вимірюванні APL50, тоді як максимум становить 413 кд/м² без датчика яскравості. Ми виміряли 1,59 кд/м² на найнижчому рівні яскравості.
Панель покладається на широтно-імпульсну модуляцію (ШІМ) для керування яскравістю, яка працює в діапазоні низьких частот максимум до 245,1 Гц при рівнях яскравості дисплея нижче 99%. Це може набриднути користувачам із чутливими очима.
Продуктивність
У Німеччині всі моделі Galaxy S21 оснащені новим 5-нм процесором Exynos 2100 від Samsung. У таких регіонах, як Північна Америка, серія Galaxy S21 поставляється з процесором Snapdragon 888.
Galaxy S21 з Exynos 2100 має 8 ГБ оперативної пам'яті LPDDR5 і оснащений графічним процесором ARM Mali-G78 MP14. Цей восьмиядерний SoC забезпечує високу продуктивність системи, що робить перегляд веб-сторінок приємним, а завдяки флеш-пам'яті UFS 3.1 додатки завантажуються дуже швидко.
Смартфон досягає більш ніж 600 000 балів у бенчмарках AnTuTu і може навіть перевершити iPhone 12 від Apple. Проте у тестах Geekbench 5.3 Galaxy S21 не займає перше місце, яке належить Apple. Результати у фізичних тестах 3DMark Sling Shot ES 3.1, що навантажуються процесором, є помірними.