«Прости». Історія мами, яка щодня приходить до сина – Героя

Сьогодні, 10:30 0

Щоранку на меморіалі загиблих Героїв у селі Затурине майорять понад 400 українських прапорів. Люди приходять із квітами, іноді — просто постояти в тиші. Серед них майже щодня — Ганна Горожанкіна. Її син Сергій, якому назавжди залишилося 19, спочиває тут.

Я приходжу сюди, щоб подихати ним, — говорить мама. — Просто поговорити, згадати його дитинство. Він був дуже веселий. Любив життя. Бажаний, щирий, світлий. Я пишалася ним усі 19 років. І пишаюся зараз. Але з болем

Сергій мав багато друзів. Родина й досі дивується, коли він встигав їх заводити. Вони переконані: хлопець поспішав жити, поспішав усе побачити.
Для родини Горожанкіних ця війна стала не одним болем. За десять днів до загибелі Сергія на фронті поліг мамин брат — 26-річний військовий. Ще один брат досі боронить країну, наразі він у шпиталі після поранення.
У ніч, коли Сергій загинув, мама отримала від нього три короткі повідомлення.

Перше — «все добре». Друге — «поганий зв’язок». І третє, вже пізно вночі — одне слово: «прости», — згадує Ганна.

Сергій вступив до лав Збройних сил України 1 червня 2021 року, вже в жовтні був у зоні проведення ООС. Із першого дня повномасштабного вторгнення — на нульових позиціях. Він воював у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, 13-го батальйону, водієм бойової машини «Козак». Загинув під час авіанальоту поблизу Ізюма на початку березня 2022 року. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Мріяв бути десантником, брав приклад із маминих братів-близнюків, які з 2014 року служили в АТО. Ще у сьомому класі казав: «Як виросту — піду Україну захищати».

Його бойові побратими згодом телефонували матері, аби подякувати. Командир зателефонував саме на день народження Сергія, щоб сказати: «Ви виростили неймовірного сина. У свої 19 він був справжнім чоловіком і лідером».

У родині залишився молодший син, йому майже 17. Він теж хоче стати десантником. Батьки сподіваються, що хлопець ще передумає.
Сергій ніколи не жалівся, навіть коли вони три дні не мали чого їсти. Знав, що я хвилююся. Він завжди заспокоював мене, — каже мама.

Її підтримали рідні, друзі, сусідки, а також громада.

— Євген Юрійович, голова нашої Новоселівської громади, взяв на себе всі клопоти. Я тоді й не тямила, що роблю. Він навіть до моргу мене не пустив. Сам поїхав. Наталя Василівна Чепіга, голова нашої спілки матерів загиблих, була поруч. Мої подруги чергували по змінах, щоб я не залишалась сама.

Сергій був опорою родини ще змалку — у колгоспі допомагав батькові, вдома — мамі, відмовляючи її йти до сараю працювати. З дев’ятого класу пішов у коледж управління, економіки та права, на спеціальність «банківська справа». Але мріяв стати водієм бойової машини, тому паралельно здобував освіту автомеханіка.

Хотів пов’язати життя з армією, стати офіцером, навчатися у військовій академії. Казав: «Служба на сході дасть мені досвід, і я буду офіцером».

Останній раз був удома на Покрову — приїхав без попередження, зробив сюрприз, привіз подарунки. Та залишився ненадовго — викликали на службу. Більше батьки сина вже не побачили.

На пам’ятнику Сергій зображений в оточенні десантних парашутів. Це була одна з мрій хлопця, якій не судилося збутися через війну. Він мріяв здійснити парашутний стрибок і присвятити його мамі.

Меморіал у Затуриному для багатьох родин став місцем єднання. У месенджерах — спільна група, у якій рідні Героїв планують заходи, підтримують одне одного. Власним коштом пробили свердловину, щоб була вода поливати квіти. Є охорона, встановлюють камери. Але бувають і прикрі випадки крадіжок.

Пані Ганна має своє бачення меморіалізації пам’яті наших українських воїнів.

«Має бути все уніфіковане. Наші герої достойні всі бути разом. Скажімо так, починаючи від найвищого командира і закінчуючи найпростішим солдатом — вони носять однакову форму. Вони ділять одну тарілку. Моя думка — вони мають бути достойні й всі однакові тут. Вони там стають єдиною родиною. Немає бідних, немає багатих, кращих чи гірших. Має бути все в однаковому стилі. Тут — достойно. З достойними людьми, з побратимами, такими як він», — говорить жінка.

У селі Рунівщина, де проживає родина Горожанкіних, їх поважають усі мешканці. Односельці пригадують: вони завжди жили мирно.

Родина й нині продовжує жити в рідному селі, виховувати молодшого сина та сподіватися на Перемогу. І майже щодня відвідує всіх, хто знайшов спокій під блакитно-жовтими прапорами Меморіалу.

Для мами Сергія Перемога — це заповітна мрія. Як і бажання ніколи більше не чути російської мови чи згадок про державу-агресора.