Через ворожу небезпеку батьки відмовляються віддавати дітей у школи
Навчання в школах на Полтавщині буде відбуватись у двох форматах. З цим 21 липня визначились начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін та нардепи з Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
За результатами зустрічі узгодили, що формат роботи конкретного дитсадка чи школи визначатимуть представники органів місцевого самоврядування цієї громади, а також батьки дітей, які відвідуватимуть той чи інший навчальний заклад.
Так, на думку Дмитра Луніна, наразі основною метою представників державної влади є організація та забезпечення доступу до якісної освіти усіх дітей Полтавщини. Це стосується як місцевих жителів, так і вимушених біженців й маленьких внутрішніх переселенців.
"Ми готуємося до змішаної форми навчання. Є прихильники як очного навчання, так і дистанційного. І це ми бачимо в результатах опитувань, які проводять серед родин учнів у багатьох куточках регіону. Передусім у дистанційному опитувані батьки бачать безпеку для своїх дітей. Але наголошую триває робота по облаштуванню укриттів на базі навчальних закладів області. Там не просто облаштовуються самі захисні конструкції, але й створюються комфортні умови для перебування дітей протягом тривалого проміжку часу. Тому зараз зосереджуємось саме на можливості провадити якісне навчання для усіх дітей регіону не залежно від обраної форми навчання", — розповів Дмитро Лунін.
Для очного навчання заклади освіти мають бути забезпечені теплом, світлом, водою та зручностями для перебування під час повітряної тривоги.
За словами начальника ПОВА, наразі у більшості навчальних закладах області тривають поточні та капітальні ремонти в укриттях. Зокрема, він повідомив, що з обласного бюджету на ремонт укриттів в обласних закладах освіти виділили 33 мільйони гривень.
Нагадаємо, що навчальний рік на Полтавщині розпочнеться 1 вересня, а закінчиться 30 червня 2023 року. Організацію та забезпечення процесу навчання покладають на місцеву владу. А от безпекою в закладах освіти опікуватимуться Міністерство освіти і науки, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство розвитку громад та територій, а також, локальні, обласні військові адміністрації.