

Сонячного ранку суботи понад 1000 небайдужих полтавців, об'єднавшись спільним прагненням зробити своє місто чистішим та красивішим, вийшли на толоку до дендропарку. Організатори розділили учасників на кілька груп, та під веселу музику, що розливалася над парком, волонтери озброєні мішками для сміття та інструментами, взялися за прибирання території. Злагоджено працюючи прибирали та вивозили сміття, що накопичилося на території парку, розчищали захаращені ділянки, вирубували чагарники, що заважали росту молодих дерев, та висаджували квіти.
Молодь та громадянська активність
До заходу з прибирання міського парку долучилися полтавці різного віку, проте переважну більшість становила молодь. Дружно, немов мурахи всі взялися за розчищення та вирубку чагарників біля “Лебединого озера. Молодь активно працювала, розчищаючи стежки та прибираючи сухе гілля. Деякі групи займалися збором сміття, що накопичилося в заростях, інші – вирубували старі та хворі дерева.
Полтавка Анна Гончаренко побачила оголошення про толоку у соціальних мережах. Вона поділилася цією ініціативою з друзями, і вони, підтримавши її ентузіазм, погодилися приєднатися до прибирання. Для неї це стало не просто можливістю зробити свій внесок у чистоту міста, а й проявом її активної громадянської позиції:
“Я вважає, що кожен мешканець несе відповідальність за стан навколишнього середовища, і спільними зусиллями можна досягти будь-якої мети”, – розповіла Анна.
Згуртованість та спілкування
Для багатьох учасників толока стала не просто можливістю допомогти прибрати міський парк та активно провести час, а й чудовою нагодою познайомитися та поспілкуватися з новими людьми. Під час спільної роботи волонтери почувалися комфортно, тому могли обговорювати не лише процес прибирання, а й ділилися особистими історіями, жартами та мріями, наповнюючи парк енергією добра та позитиву.
Полтавка Олена Гутиря брала участь у толоці вперше, проте не очікувала такої згуртованості та щирого бажання спілкуватися від незнайомих людей :
“Коли ми сюди їхали я думала, що на толоці буде максимум людей 50, проте їх було набагато більше. Я була приємно здивована атмосферою, люди були відкриті та доброзичливі, охоче знайомилися та спілкувалися. Ми працювали разом, як одна команда”, – прокоментувала пані Олена.
Виховання відповідальності у дітей
До толоки також долучилися громади багатьох полтавських шкіл. Вони взяли на себе територію “Шведського лісу” та згуртовано очищали її від сміття. Учні, вчителі та батьки, озброївшись рукавичками та мішками для сміття, розділилися на групи та ретельно обстежували кожен куточок лісу. Особливу увагу приділяли прибиранню вздовж стежок та у місцях відпочинку.
Разом зі своєю громадою до толоки доєдналася Інна Гмиза та її двоє дітей. Жінка переконана, що найкращий спосіб виховати у дітей почуття відповідальності та соціальної свідомості – це показати їм приклад власними діями:
“Саме ми є для своїх дітей найкращим прикладом, а участь у таких заходах, допомагає дітям усвідомити важливість згуртованості та взаємодопомоги, а також формує у них дбайливе ставлення до навколишнього середовища”, – розповідає пані Олена.
Чому допомога для дендропарку є важливою ?
Величезна територія парку, що розкинулася на майже 125 гектарів, потребує постійного догляду. Однак, зважаючи на те, що за порядком тут слідкують лише троє працівників, допомога небайдужих мешканців Полтавської громади є значимою вважає керівник парку Максим Макуха:
"Минулого року ми організували кілька екологічних толок, які зібрали близько 200 учасників. Цього року кількість волонтерів значно зросла, що дозволило нам охопити значно більшу територію та навести лад у парку”, – додав пан Максим.
Минулого разу масштабну толоку у міському парку проводили восени 2024 року. Тоді посушливе літо виявилося безжальним до місцевих ставків, особливо до того, де мешкають величні лебеді. Вода відступила, оголивши береги, вкриті шаром мулу та сміття. Понад 200 мешканців полтавської громади вирішила допомогти парку те прибрати території осушених берегів. Спільними зусиллями вдалося суттєво очистити парк від сміття, повернувши ставкам охайний вигляд.