Найближчі п'ять років сфера культури втрачатиме до 10 відсотків надходжень
Саксофоніст Володимир Смірніцький під час карантину залишився без сцени. Локдаун артист пережив в онлайні.
"Ну звісно тяжко, мій хліб – це музика. Немає глядача, немає сцени, немає музики, як такої. Але ми з моїми друзями зробили декілька відеороликів, записалися на студії, взяли участь у різних інтернет-конкурсах", – сказав Володимир Смірніцький.
Вже через три тижні вперше після карантину Володимир разом з муніципальним оркестром вийде на сцену.
"Буде перший концерт після карантину, будемо відновлюватися", – розказав диригент.
З минулого року театри, музеї то відчиняють, то закривають. Деякі концерти скасували. У департаменті культури й туризму повідомляють, найближчі п'ять років сфера культури буде втрачати до 10 відсотків надходжень.
"Адаптивний карантин продовжується і ніхто не знає коли він завершиться. Культура – це така галузь, яка потерпатиме ще досить довго, як би це сумно не звучало. Наступні п'ять років ми будемо просто надолужувати те, фактично до якої константи ми прийшли у 2020 році", – розповіла Лілія Федорченко, заступниця начальника управління департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.
А у Полтавському театрі імені Миколи Васильовича Гоголя вже активно проводять вистави. Але через карантинний режим, зали заповнені лише на 50 відсотків. Не дивлячись на це, театрали зробили дві прем’єри.
"Ми мали б розраховувати на аншлаги, бо це було до карантину. Ну і звичайно, в тому сенсі, що нам акторам завжди краще, коли зал заповнений. Дуже прагнемо, щоб скоріше настав той час, коли нарешті 50 відсотків перетворяться на 100", – сказав актор театру Гоголя Богдан Чернявський.
Також у департаменті культури і туризму повідомляють, що зараз в Україні кожні вихідні креативні індустрії втрачають близько 30 мільйонів гривень.
Ірина Яременко, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення