Депутату Євгену Диканю "стало зле" під час слідчих дій у Полтаві. ОНОВЛЕНО
29 жовтня у Полтаві біля обласного театру ляльок відбувалися слідчі дії за участю депутата Полтавської міськради від фракції "За майбутнє" Євгена Диканя. Під час них йому стало зле, і його забрала "швидка" з підозрою на інсульт. Про це Суспільному розповів депутат міськради, який був присутній на місці події, Іван Діденко.
У рамках якого провадження відбувалися слідчі дії, на місці
події правоохоронці не повідомляють.
Євгена Диканя затримали у справі про розкрадання на закупівлі
дронів полтавською владою, зазначили у журналісти ЗМІСТу.
Скандальне придбання 170 дронів є однією з наймасштабніших мілітарних закупівель. Тоді Полтава переплатила щонайменше 9 млн грн.
Розтрата на закупівлі дронів: що відомо?
Робоча група "Прозорість і підзвітність" повідомляла про резонансну закупівлю 170 квадрокоптерів на 38,8 млн грн Полтавською міськрадою. Тоді правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом можливої розтрати бюджетних коштів.
Як виявилося, ТОВ "Зед-Мобайл" купували 170 дронів у київської фірми й перепродали Полтавській громаді з націнкою по 100 тис. грн за модель.
Дрони "Зед-Мобайл" купили у киян по 181-229 тис. грн, а Полтаві їх продали з націнкою по 100 тис. грн на одному:
Податкова також виявила, що під час придбання ТОВ "Зед-Мобайл" продукції, змінюється її модифікація продукції. Матеріали вирішили передати прокуратурі, щоб відстежити ідентичність продукції, яку завозили до України, бо "Зед-Мобайл" не перепрошивав дрони.
У січні 2024 року інформацію внесли до ЄРДР. Фахівці встановили різницю між ринковою ціною на безпілотники та фактично сплаченою за них сумою. Після експертиз і розслідування виявили, що посадовці переплатили 9 млн грн.
Наразі процесуальне керівництво у цій справі передали Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони.
Трішки деталей про справу депутата Диканя і посадовця Шевельова
Депутата Полтавської міської ради Євгена Диканя та начальника міського управління з питань містобудування та архітектури Миколу Шевельова підозрюють в одержанні неправомірної вигоди. Її взяли за отримання дозвільних документів для полтавського підприємця Івана Сасіна.
22 березня 2021 року під час перевірки в одному із приміщень на вулиці Соборності міська інспекція з контролю за благоустроєм виявила порушення. Там відбулися архітектурні зміни без дозвільних на те документів. Від власника приміщення Дикань разом із Миколою Шевельовим вимагав хабар у розмірі 5 тисяч доларів. Платити гроші Іван Сасін відмовлявся, тому двічі подавав заяву до міськради щодо отримання необхідних документів. На що отримував відмову від Шевельова.
За даними прокурора Юрія Осюка, 22 квітня 2021 року Євген Дикань знову запропонував підприємцю, щоб той заплатив гроші. За майже тиждень той погодився, першу частину передав через посередника. 2 вересня 2021 року Іван Сасін відніс 3 тисячі доларів до ресторану. Того ж дня Євгена Диканя затримали, а у Полтавській міській раді відбулися обшуки.
Обидва підозрюваних свою причетність до цього заперечують. 4 вересня 2021-го року в Октябрському райсуді Полтавипід час засідання Євген Дикань назвав справу замовною. За його словами, дані сфальсифікували через те, що він відмовився допомагати у знятті з посади тодішнього міського голову Олександра Мамая.
4 вересня 2021 року Октябрський райсуд Полтави ухвалив взяти Євгена Диканя під варту на два місяці ― до 1 листопада. Зі слідчого ізолятора підозрюваний вийшов після внесення застави у розмірі 681 тисячі гривень.
Згодом СБУ оприлюднила запис телефонних
розмов між депутатом та підприємцем, з якого вимагали хабар.
В грудні 2021 року обвинувальний акт стосовно депутата на начальника управління Полтавської міської ради передали для розгляду до Октябрського районного суду Полтави.
Також депутат Полтавської міськради хотів отримати інвалідність, щоб отримати право на перетин кордону, що допогло б йому уникнути можливого покарання. Отримання статусу особи з інвалідністю дозволило б йому розраховувати на пом’якшувальну обставину під час вироку.