На Полтавщині затримали членів злочинної організації на чолі з кримінальним авторитетом

11 квітня 2024 0
Яніна Климань
Припинили діяльність злочинної групи із дев'яти осіб, які вимагали гроші та майно у людей.

Затримали чоловіків, які "спеціалізувалися" на вимаганні вигаданих боргів з громадян, крадіжках з помешкань та незаконному заволодінні транспортними засобами. На їх злочинному рахунку щонайменше 13 тяжких та особливо тяжких злочинів. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції Полтавщини.

Організував діяльність угруповання місцевий 39-річний кримінальний авторитет, неодноразово засуджений за скоєння тяжких злочинів. До цього він залучив у спільники ще девʼятьох осіб, віком від 21 до 32 років, більшість з яких також притягувалися до кримінальної відповідальності.

Усі важливі рішення керівник злочинної організації приймав особисто. Під контролем лідера угруповання знаходилися дві окремі ланки організації, які очолювали його довірені особи. Останні мали повноваження виключно для вирішення контролю діяльності інших учасників ланки. Між спільниками було узгоджено усі дії та чітко встановлені правила поведінки, і кожен з них виконував відведену для нього роль. 

Єдине джерело доходів учасників злочинної організації — скоєння злочинів: крадіжки, викрадення автомобілів, вибивання з потерпілих вигаданих боргів із погрозами розправи й знищення майна. Зловмисники ретельно вивчали своїх жертв, детально продумуючи злочинні плани. "Працювали" ділки на території міста Полтави та області.

В одному з епізодів, що продовжувався з початку 2024 року і до затримання, фігуранти, погрожуючи розправою, вимагали від місцевого мешканця переоформити автомобіль на їх довірену особу. Після того, як чоловік відмовився, підпалили його авто. Коли й це не змусило потерпілого піти на умови зловмисників, один із членів угрупування попередив, що підпал  автомобіля – це лише початок проблем.

10 квітня правоохоронці у Києві та Полтаві викрили пʼятьох учасників угруповання на чолі з кримінальним авторитетом. Вони затримані в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщені до ізолятора тимчасового тримання.

Цього ж дня поліціянти провели 17 обшуків та вилучили коштовні автомобілі, банківські картки, підроблені документи, набори відмичок до замків, зброю, кастети та інше.

Фігурантам, залежно від їхньої участі у протиправній діяльності, повідомили про підозру за кількома ст. Кримінального кодексу України:

- ч. 1 та 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

- ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 189 (Вимагання);

- ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом);

- ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 185 (Крадіжка);

- ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна);

- ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Раніше підозру отримали ще троє членів угруповання.


Фото,  відео: ГУ Нацполіції Полтавщини