Житель Кременчука через соцмережі розміщував фейкові оголошення щодо надання в оренду житла переселенцям

19 січня 2023 0
Яніна Климань
У Кременчуці судитимуть 19-річного хлопця, який розміщував неправдиві оголошення щодо надання в оренду житла для переселенців, а також про перевезення жінок та дітей, які тікали від війни.

Полтавська обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно 19-річного жителя Кременчука, якому інкримінують шахрайство, вчинене повторно шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України).      

За інформацією Полтавської обласної прокуратури, у березні 2022 року юнак через соціальні мережі розміщував фейкові оголошення щодо надання в оренду житла для вимушених переселенців, а також про перевезення жінок та дітей, які тікали від війни із зони бойових дій.  

Фактично знаходячись у Кременчуці, фігурант оприлюднював у Telegram-каналі та платформі OLX оголошення про надання в оренду квартир у Львівській та сусідніх областях, використовуючи фотографії чужих осель.

Під час телефонних розмов кременчуківець розповідав людям про наявність інших клієнтів та переконував якнайшвидше забронювати житло і переказати кошти на банківську картку, однак після отримання передоплати телефонні номери абонентів блокував.