На Полтавщині через різкі перепади температур бджоли гинуть, а ціни на мед – зростають
Віталій Мостовий останні десять років займається бджільництвом. Має на своєму подвірʼї сім вуликів. Каже, що сезон 2020 року завершився і комахи пішли на відпочинок до весни.
"Ми бджіл вже підготували до зими, підготували правильно, як це має бути. Що це означає? А те, що в кожному вулику по 5 рамок з бджолами. Тобто в кожному вулику йде близько 30 тисяч бджілок. На сьогодні на нашій пасіці залишилось тільки сім сімей, адже цьогоріч багато сімей пропали", – розповів Віталій Мостовий, бджоляр.
З кожним роком зими на Полтавщині стають все тепліші, цьогорічна не є виключенням. Синоптики прогнозують, що впродовж всього зимового періоду будуть стрибки температури, як і минулого року. Це може призвести до загибелі бджіл, адже комфортною для них є температура в мінус 15-20 градусів.
"Коли зима холодна, то вони збираються біля матки в клубочок. Там температура близько 20-22 градусів. І в такому стані вони собі спокійно зимують. Але раптом стає тепло на дворі, то тоді цей клубок розпадається, а коли вдаряють морози, бджоли можуть посипатись, через те, що замерзнуть", – додав Віталій Мостовий, бджоляр.
Такі випадки на Полтавщині фіксували протягом останніх кількох років. Цьогоріч пасічники недобрали від 30 до 50% медового врожаю, все через ранню весну.
"В березні місяці випад сніг і звичайно, не були підготовлені пасічники й деякі сімʼї, тому не масово, але частково була загибель. Наші бджолярі трохи звикли, до таких температурних показників, вони ставляться до цього спокійніше, ніж було на початку після сніжних зимівель", – розповіла Наталія Сенчук, голова спілки пасічників області.
Через такі умови бджолярі призвичаюються: модернізують вулики, слідкують за погодою та додатково підгодовують комах.Погодні умови також впливають на ціну за мед, яка, до речі, зараз зросла.
Марина Голега, Максим Страшко, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення