Полтавській обласній лікарні придбали обладнання для лазерного дроблення великих каменів у нирках

19 січня 2022 0
Тетяна Наказненко
У полтавській обласній лікарні проводитимуть лазерне дроблення великих каменів у нирках. Для цього придбали спеціальне обладнання.

Полтавській обласній клінічній лікарні імені Скліфосовського за 10,7 млн грн (кошти обласного бюджету) придбали унікальне обладнання: апарат для контактної літотрипсії, електронно-оптичний перетворювач операційних втручань та операційний рентгенопрозорий стіл. Про це у Фейсбуці повідомив тимчасовий виконувач обов’язків голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.  

За його словами, у комплексі цю апаратуру ізраїльського виробництва мають використовувати в операційній урологічного центру, щоб дробити у нирках камені від 2 см і більші. Наявне обладнання видаляло лише камінці до 1,5 см.

Лазер також дає змогу видаляти папіломи сечового міхура, уретри, проводити енуклеацію аденоми простати. За рік на цьому комплексі планують робити до 300 операцій.  

Урологічною апаратурою можуть скористатися всі жителі області. Лікування безкоштовне, витратні матеріали купуватимуть за кошти обласного бюджету.