У новому полтавському кардіоцентрі здійснили понад 160 операцій
Від початку роботи нового корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації полтавського обласного клінічного медичного кардіоваскулярного центру амбулаторну консультацію отримали понад 1330 хворих.
У відділенні функціональної діагностики провели понад 3000 досліджень. Також фахівці центру здійснили 875 дистанційних консультацій. Про це повідомили на сайті Полтавської обласної державної адміністрації 9 березня.
На сьогодні в полтавському кардіоцентрі працюють майже всі відділення: поліклініка, функціональна діагностика, відділення ішемічної хвороби серця, порушень серцевого ритму, а також відділ інтервенційної радіології з блоком реанімації та інтенсивної терапії.
“Спеціалісти кардіоцентру працюють з інфарктами, нестабільною стенокардією, порушенням ритму, вираженою серцевою недостатністю. За зиму медики виконали 164 інтервенційні коронарні втручання, зокрема 97 ургентних стентувань, а також імплантували 17 штучних водіїв ритму”, - повідомив голова ПОДА Олег Синєгубов.
У стаціонарі кардіоцентру пролікували 276 хворих, найчастіше рятували пацієнтів від інфарктів. Також надавали допомогу хворим після перенесеної коронавірусної інфекції. Такі хворі потребують лікування в стаціонарі, а тяжкі випадки - інтенсивної терапії.
На думку головного лікаря закладу Костянтина Вакуленка, в кардіоцентрі є усі умови для надання технологічної допомоги хворим:
“Якщо раніше, років 15 тому, смертність від інфаркту міокарда становила 16%, то нині, коли в Україні й світі почали лікувати по-новому, вона скоротилася до 7-10%”.
Кардіоцентр прийняв на лікування не лише жителів Полтавської області, а й Сумщини, Черкащини, Закарпаття.