Затвердили перелік професій, для яких обов’язкове щеплення проти коронавірусу

07 жовтня 2021 0
Ольга Семенко
МОЗ затвердило перелік організацій, працівники яких мають вакцинуватися від Covid-19 або будуть відсторонені від роботи.

7 жовтня Мін’юст зареєстрував наказ Міністерства охорони здоров’я України, який затверджує перелік професій, для яких обов’язкове щеплення проти коронавірусу. Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Згідно з документом, на період дії карантину в Україні обов’язковій вакцинації підлягають працівники:

- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

- закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказ набере чинності через місяць з дня його публікації. Працівників, які не щепляться протягом цього періоду, відсторонять від роботи без збереження зарплатні.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, освітяни та працівники органів влади щодня взаємодіють з великою кількістю людей, тому ризикують інфікуватися коронавірусом, а це рішення покликане створити безпечне середовище в закладах освіти та державних установах і таким чином захистити життя і здоров’я українців.

Міністр повідомив, що наступним етапом до цього переліку додадуть працівників усіх державних установ, організацій та підприємств соціальних працівників та працівників поштових послуг.