В Україні призначили Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

21 травня 2022 0
Яніна Климань
Кабінет Міністрів призначив Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Ним став Олег Котенко.

20 травня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні призначив Олега Котенка Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Уповноважений є посадовою особою Мінреінтеграції, на яку покладені обов’язки щодо координації розшуку зниклих та вирішення інших пов’язаних з цим питань відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин".

Уповноважений підпорядковується Віце-прем’єр-міністрові України – Міністру з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Загалом діяльність Олега Котенка буде зосереджена на зборі та узагальненні даних про військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно затриманих окупантами, у тому числі – і з-поміж мирного населення з обох сторін воєнних дій.

Олег Котенко вже має досвід такої роботи. З 2014 року він очолив Громадську організацію "Група "Патріот"". Окрім обміну полонених, її фахівці займалися й розшуком зниклих безвісти військовослужбовців ЗСУ. За увесь час діяльності групи, вдалося звільнити близько 300 осіб.

З грудня 2020 року розпорядженням Кабінету Міністрів України Котенко був введений до складу Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Також, Олег ще й активний учасник Революції Гідності та бойових дій в зоні АТО. З початку широкомасштабного вторгнення рф, чоловік пішов на захист української держави у Київській області.

фото: Армія Inform