МОЗ змінило тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19

07 лютого 2022 0
Тетяна Наказненко
В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування хворих на коронавірус.

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до 722 наказу "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)". Так, скоротили тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування.

Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні десять днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могли проводити не раніше десяти днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту, повідомляє пресслужба МОЗ.

Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через п’ять днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Йдеться лише про тестування методом ПЛР. 

Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. 

Також, згідно з повідомленням, самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через п’ять днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Крім цього, змінили вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми коронавірусу. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом. 

В умовах "червоного" рівня епідемічної небезпеки тепер відстежуватимуть лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду. 

Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.