У Чехії відтепер можна обміняти українське посвідчення водія

28 лютого 2023 0
Максим Михайліченко
У Чехії запрацювала послуга обміну українського посвідчення водія: що для цього треба.

З 28 лютого в Чехії запрацювала послуга обміну українського  посвідчення водія. Про це повідомили в регіональному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ в Полтавській області.

Обміняти посвідчення водія можна в мобільних програмно-технічних комплексах ДП "Документ" у місті Прага.

Обмін посвідчення водія проходить в таких випадках:

  • закінчився термін дії посвідчення водія (обмін відбувається без складання іспитів за умови наявності протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху);
  • у водія змінились паспортні дані – ім’я або прізвище;
  • посвідчення затерлось і написи на ньому більше не читаються;
  • за бажанням власника отримати посвідчення сучасного зразка.

Для обміну необхідно надати:

  • паспорт громадянина України із зазначеним у ньому зареєстрованим місцем проживання, а якщо паспорт у форматі ID-картки без наявних відомостей про реєстрацію місця проживання, то разом надається витяг про реєстрацію місця проживання особи;
  • довідка платника податків — "ідентифікаційний код";
  • наявне посвідчення водія, яке підлягає обміну;
  • документ, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу тощо) у разі зміни таких даних.  

Співробітники ДП "Документ", отримавши від клієнта пакет документів, оформлюють заявку на обмін посвідчення водія, яку дистанційно розглядає адміністратор сервісного центру МВС в Україні. Після схвалення заявки – у Празі друкують новий документ. Тому, якщо під час розгляду заявок в Україні не виникне обставин непереборної дії, що завадять цьому, громадянин зможе забрати новий документ у день звернення.

Комплекси для обміну розташовані за адресою: Náměstí Republiky 656/8 (паркінг ТЦ "Kotva"). Обміняти посвідчення водія можна з вівторка до п’ятниці з 9:00 до 16:00, а також у суботу з 9:00 до 14:45 за місцевим часом. Громадян обслуговують як за попереднім записом, так і в порядку "живої черги".