У Мачухах планують облаштувати цех з утилізації ртутних ламп
Ртутні термометри та люмінесцентні лампи – ці й інші небезпечні відходи планують утилізовувати під Полтавою в селі Мачухи. Однак, місцеві проти такого сусідства.
"Мій двір виходить на той яр. Напевно, найперша дихати цими повітрям буду я, в колодязі буде те, що вони будуть перероблювати. Але не тільки ж до мене, а інших сусідів", – розказала місцева жителька Тетяна Борейко.
"Я категорично проти будівництва й діяльності переробного заводу. На цьому заводі планують перероблювати ртутовмісні лампи та медичне обладнання, термометри й інше. Перероблювання буде здійснюватися шляхом спалювання", – розповів місцевий житель Андрій Мосієнко.
Місцеві про облаштування заводу дізналися на сайті громади. Люди відразу почали бити на сполох. Написали лист-звернення в Департамент екології та природних ресурсів, а ті своєю чергою перенаправили його до Міндовкілля.
"Оцінку впливу на довкілля проводить Міністерство. Воно вивчає й буде вносити свою результати й висновки. Але поки цього висновку немає", – повідомив начальник відділу департаменту екології Полтавської ОДА Михайло Савченко.
Займатися утилізацією буде підприємство "Полекозахист". Вивозити небезпечні відходи будуть з екобуса, який курсує містом
"Навіть ще не було громадських слухань, щоб я могла донести звіт та всі огляди на нашу плановану діяльність. Перш за все, ми отримуємо всі дозволи, будемо роз'яснювати всім охочим й відповідати на питання, щодо роботи цієї діяльності. Це все буде прозоро" – розповіла директор стратегічного розвитку "Полекозахиста" Вікторія Кіреєва.
Запустити процес утилізації небезпечних відходів планують на цій території.
"У громадськості ще є шанс взяти участь в процедурі. Тому що, ще немає звіту з оцінки впливу на довкілля. Після того, як він буде розроблений, громадськість буде мати час впродовж місяця для того аби прокоментувати цей звіт. А рішення громадськості мають брати до уваги", – розповіла керівниця юридичного відділу "Екологія-право-людина" Ольга Мелень-Забрамна.
У Львові теж є такий завод, він розташований в межах міста. Коли саме з’явиться установа у Полтаві поки невідомо, адже все залежить від висновку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Тільки після позитивного рішення Міністерства, зможуть розробляти проєктну документацію на будівництво.