Державна екологічна інспекція готує позов щодо тимчасової заборони експлуатації Макухівського сміттєзвалища

14 квітня 2021 0
Державна екологічна інспекція готує позов щодо тимчасової заборони (зупинки) експлуатації Макухівського сміттєзвалища, до приведення полігону у відповідність до вимог законодавства.

Державна екологічна інспекція Центрального округу повідомила про позапланову перевірку виконання припису  Полтавським КАТП 1628, виданого за результатом проведення попередньої перевірки. Вона відбулася в період з 25 лютого до 11 березня 2021 року. 

Під час ревізії спеціалісти інспекції встановили, що Полтавське КАТП 1628 не усунуло раніше виявлені недоліки та продовжує допускати численні порушення вимог природоохоронного законодавства.

За невиконання припису одну посадову особу притягнули до адміністративної відповідальності за ст. 188-5 (Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють контроль у галузі охорони навколишнього середовища) Кодексу України про адміністративні правопорушення, на суму 765 грн. 

Інші посадові особи, відповідальні за виконання припису, а саме керівник підприємства та інженер з охорони навколишнього природного середовища, перебували на лікарняних.

Як стало відомо з повідомлення, 2 квітня 2020 року державний інспектор Центрального округу прибув до Полтавського КАТП 1628 з метою притягнення до адміністративної відповідальності керівника підприємства. Проте директор підприємства Андрій Бардінов  відмовився надати документи, необхідні для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Через це  інспектор подав заяву до правоохоронних органів та склав відповідний акт.

Також інспекція направила листа до Полтавської міської ради з описом виявлених порушень в діяльності Полтавського КАТП 1628 з вимогою вжити заходи щодо розв'язання питання функціонування полігону твердих побутових відходів в урочищі “Триби” поблизу села Макухівка. Як зазначено в повідомленні, Полтавська міська рада вимогу Інспекції проігнорувала.

Державна екологічна інспекція у Полтавській області у 2017 році зверталася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Полтавського КАТП 1628 про тимчасову заборону (зупинення) діяльності підприємства в частині експлуатації звалища до виконання припису Інспекції. Але суд відмовив Інспекції в задоволенні позову.

На даний час, з урахуванням вимог та зауважень суду в попередніх рішеннях, Інспекція готує позов до суду щодо тимчасової заборони/зупинки діяльності Полтавського КАТП 1628 в частині експлуатації сміттєзвалища, до моменту приведення полігону у відповідність до вимог чинного законодавства.

У повідомленні йдеться, що позов до суду являється крайньою мірою запобіжного заходу та не може вирішити проблему функціонування полігону в урочищі “Триби”, але належна реакція на приписи не призвела б до таких наслідків, які мають місце на Макухівському сміттєзвалищі.

Відео: фейсбук-сторінка Державної екологічної інспекції Центрального округу