З квітня держава компенсуватиме десять тисяч гривень за пологи
Тариф на пологи з 1 квітня підвищать до десяти тисяч гривень, раніше був вісім. Тобто з держбюджету компенсуються кошти за кесарів розтин, партнерські пологи, лабораторні дослідження, лікарські засоби, харчування породіль. Хоча деякі молоді матусі говорять, що є список товарів з яким треба йти до пологового будинку.
– За списком тільки стериліум, паперові серветки, пакети смітника. Ну вата ще, зеленка. Те, що стосується дитини, особистої гігієни. – Скільки на це витратили? – За списком. Не знаю, гривень 300-400, – розповіла молода мама Тетяна Заєць.
Але всі процедури та самі пологи були безкоштовними. Хоча у 2016 році матусю просили внести благодійний внесок.
"Коли народжувала перший раз не платила нічого. Платила лише благодійний внесок – 700 гривень, наскільки я пам’ятаю", – додала мама Тетяна Заєць.
Лікарі говорять, що самі пологи є безоплатними, окрім випадку, коли потрібно придбати додаткові ліки.
"Річ у тім, що багато медикаментів немає в національному переліку, які потребує породілля й вагітна", – сказала заступниця головного лікаря Перинатального центру Вікторія Ващенко.
Деякі породіллі незадоволені умовами пологових будинків і тариф вважають невиправданим.
"Прикро мене вразило з усього перинатального центру – стан відділення для передчасно народжених дітей. А саме – ліжка. Там, де жінки мають лежати іноді кілька місяців, ліжка ніби у таборі, у поганому, радянському. Пообіцяла медикам, які там працюють, спробувати щось зробити з цим. Вони намагаються допомогти жінкам, як можуть, мені клали лист ДСП на ліжко", – розповіла мама Марина Марченко.
"Зламаних ліжок у нас немає. Якщо ліжко виходить з ладу, ми його не експлуатуємо. А ви ж розумієте, в кожного може бути своя причина, мені таке ліжко не підходить, вам на такому ліжку не зручно. Це ж лікарня, зручно тільки на своєму ліжку вдома", – відповіла заступниця головного лікаря Перинатального центру Вікторія Ващенко.
Полтавка, яка проживає у Барселоні поділилася: у державному госпіталі народжувала безкоштовно за рахунок страхування.
"На обліку я стояла у державній поліклініці. УЗД, скринінги, аналізи, абсолютно все було безкоштовним. Народжувала я також у державному госпіталі, також абсолютно безкоштовно. Не просто появлення дитини, а й, взагалі, всі три дні, що провела у лікарні були чудовими", – розповіла мама Катерина Рябіченко.
"Це – моє ліжко, це – царське крісло для татуся нашого. Все підіймається, опускається. Моя перша вечеря. Нумо подивімося, що тут: цукіні з рибкою. Суп, бісквіти, крем-десерт", – зауважила молода мама Катерина Рябіченко.
В Іспанії самі підприємства оплачують за своїх працівників соціальне страхування, куди входить і медичне забезпечення. Ціна залежить від кваліфікації: від 280 євро і вище на місяць.
Ірина Яременко, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення