Майстрів, які продають вироби на вулиці Соборності, змушують сплачувати за містове
"У нас немає нічого: ні наметів, ні чогось іншого. Як ми можемо укладати договір на 500 гривень, якщо буде дощова погода? Людина заплатить ці кошти, а можливості працювати в неї не буде. Я вважаю, що будь-яка сума навіть гривня це неприємно", – розповів голова ГО "Мистецька Полтавщина" Анатолій Курочка.
З 23 червня майстри, які хочу тут торгувати мають укласти угоду з комунальним підприємством "Полтава-Сервіс". Якщо цього не зробити, то майстрів будуть виганяти з вулиці Соборності.
"Ми зробили економічне обґрунтування і вивели мінімальний платіж – 531 гривня за місяць у центральній частині міста. Якщо порахувати всіх підприємців це буде 13-15 тисяч гривень. Це буде заробітна плата двірника", – розповів керівник КП "Полтава-сервіс" Денис Поліщук.
В інших містах України майстри теж продають свої виробили. Наприклад, в Сумах цим займаються щодня, але за місце вони нікому не сплачують.
"Це вже традиційне місце для торгівлі. Таких працівників у Сумах одиниці. Для продажу вони не використовують додаткове обладнання, столи тощо. Скарги від жителів не надходить. Тому інспекція з контролю за благоустроєм міста контролює дотримання ними певних правил і все", – повідомила начальниця відділу пресслужби Сумської міської ради Ольга Семениста.
Вперше ярмарок із товарами handmade у центрі Полтави влаштували дев'ять років тому. За цей час у майстрів та міської влади жодних непорозумінь не виникало.