Полтавські правоохоронці та міграційна служба б'ють на сполох: українці масово потрапляють у рабство до росіян та європейців

16 липня 2022 0
Олександра Іоффе
Поліціянти закликали містян свідомо ставитись до власної безпеки та уникати вочевидь ризикованих ситуацій.

У липні відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми.  Враховуючи, що чимало українців наразі стають вимушеними біженцями та екстрено вирушають закордон, існує неабиякий ризик потрапити в рабство. Про це повідомили у ГУ НП у Полтавській області.

У дописі зазначили, що в нинішньому світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Жертвою торгівлі може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі. А з початком повномасштабної збройної агресії РФ проти України работоргівля набула неабиякого розмаху. При чому це стосується усіх форм та видів работоргівлі (сексуальна/трудова/порнобізнес/жебрацтво) Тож, щоб убезпечити себе та своїх близьких від торгівлі людьми, фахівці міграційної сфери закликають дотримуватися простих правил безпеки, рекомендованих Міжнародною організацією з міграції. Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про правила безпеки:

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи: різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоубізнесу, оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті.

2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути ваш юрист або хтось із ваших близьких.

3. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном).

4. Зв’яжіться з Посольством країни, куди ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.

5. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

6. Відскануйте усі важливі документи та нотаріально завірте по кілька ксерокопій кожного з них.

7. Тримайте постійний зв'язок з родичами та знайомим. Заздалегідь повідомте їм усю інформацію про майбутню поїздку, ваше місце перебування та дані осіб, які вас прийматимуть. Домовтесь про умовний сигнал, завдяки якому зможете повідомити що ви потрапили у пастку. Також визначте термін через який, у разі відсутності з вами зв'язку, вас почнуть шукати.


Увага! Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину. 527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної "гарячої лінії" з питань протидії торгівлі людьми.