В країні зросла вартість на хліб. Чи буде підвищуватися ще?
Від 15 гривень за півкілограмову буханку. Цього року ціна на хліб зросла на 5 гривень з хлібини. І це попри те, що в Україні зібрали рекордну кількість зернових – понад 45 мільйонів тонн, зокрема на Полтавщині – майже півтора мільйона.
"Зерна багато, підстав для подорожчання немає, з наявного зерна. По нашій лінії все в порядку, виростили, зс чабезпечили, на 200 відсотків вистачає, щоб забезпечити хлібом область", – сказав заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Олег Палій.
Зростання обумовлене здорожчанням ціни на комунальні послуги, говорить економіст.
"Це паливно-енергетичні носії, які складають значну частину у структурі собівартості й ми бачимо динаміку до зростання. Також заробітна плата підвищилася з нового року, яка також вкладається у собівартість", – зазначила економістка Юлія Самойлик.
На полицях магазинів ціни на хліб різняться: все залежить від борошна та ваги самого виробу.
Наприклад, за таку хлібину можна віддати близько 15 гривень.
Попри високу вартість полтавці запевняють, що все однаково будуть купувати хліб.
"Білий дорожче, а з’їдається швидше. Купи і вже немає. Чорний на довше вистачає. Купуємо білий раз на 8-10 днів, буханку хліба", – зауважив полтавець Владислав Ващінський.
"Я вважаю, що хліб, який не буде, можна брати. Він же нормальний. Навіть по моїй пенсії 3 тисячі гривень, батон – 14 гривень, мені вистачить на два дні", – сказав полтавець Володимир Григорович.
"Не влаштовують ціни, дуже різко піднялися, ми за ними не встигаємо", – додала полтавка Світлана.
"Виходить, що береш раз на 2-3 дні. Такі булки беру часто", – розповів полтавець Микола Харитонович.
Аби не купувати хліб у магазині, його можна спекти самостійно. Для цього потрібні закваска, борошно, сіль, вода та олія.
"300 грамів житнього, 600 – пшеничного, вийде 900-950 грамів хлібу. Не завжди вгадаєш, як триматиметься борошно. Сьогодні мені хочеться темного хліба. Тому додам трохи солоду", – розказала господарка Світлана Приходько.
Потім тісту потрібно настоятися близько 8 годин. А вже спечений хліб можна їсти протягом двох тижнів, псуватися він не буде. Собівартість буханки в один кілограм обійдеться до 20 гривень.