

В умовах війни в Україні навички надання домедичної допомоги є критично важливими. Кожна хвилина зволікання може коштувати життя, і вміння швидко та ефективно реагувати на екстрені випадки стає запорукою виживання. Досвід США, де система навчання першій домедичній допомозі є однією з найрозвиненіших у світі, є надзвичайно цінним.
Філ волонтер та парамедик зі США, який вже понад 30 років займається порятунком людей та тварин. Після початку повномасштабного вторгнення він залишив роботу в США та почав їздити в Україну. Він переконаний, що його досвід може допомогти тим, хто рятує людські життя. Понад три роки Філ проводить навчання з надання екстреної допомоги в надскладних обставинах для українських військових та парамедиків.
Парамедик розповів нам про досвід роботи в США, чому вирішив приїхати до України, а також дав поради як покращити систему навчання населення з надання першої домедичної допомоги.
Філ довгий час проходив службу в армії Сполучених штатів Америки, після чого був рятувальником в державній установі, що спеціалізується на масштабному реагуванні на надзвичайні ситуації та стихійні лиха. Чоловік згадує, що свій перший медичний курс він пройшов ще у 1995 році й з того часу і з того часу займається порятунком людей. Його основна спеціалізація – рятування та домедична допомога на воді:
“Я займався різними аспектами роботи медика-рятувальника: надавав невідкладну медичну допомогу, брав участь у пошукових операціях рятував людей в надзвичайних ситуаціях. Також постійно підвищую свою кваліфікацію, адже робота в екстремальних умовах потребує високої фізичної та психологічної витривалості”, – говорить американець.
Після початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року Філ вирішив залишити службу рятувальника в США та приїхати як волонтер в Україну, аби допомагати як людям, так і тваринам. Тому вже через місяць він прибув в Київ та почав їздити зі своєю командою на різні напрямки фронту:
“Я вирішив, що те, що відбувається тут, потребує моєї уваги більше, ніж те, що відбувається в Сполучених Штатах. Думаю, одна з головних причин, чому я та люди з моєї команди їдемо на лінію фронту полягає в тому, що ми маємо досвід і знання, щоб допомагати у таких умовах. Не так багато людей мають можливість зайти на нульову лінію, коли летить артилерія, ракети та дрони, і залишатися зосередженими на тому, що вони мають робити”, – розповів парамедик.
Філ також проводить регулярні навчання для українських військових.Так у 2023 році, після підриву Каховської ГЕС, він разом зі своєю командою, медиками та інструкторами ЕМД (екстреної медичної допомоги) провів навчання та сертифікував українських рятувальників і військовослужбовців з рятування на воді:
“Навчання військових та рятувальників базовим навичкам виживання та надання допомоги було надзвичайно важливим, і я радий, що мав можливість у цьому брати участь”, – прокоментував Філ.
Крім того, Філ надав рекомендації як можна покращити систему навчання надання першої домедичної допомоги. Він переконаний, що такі курси потрібно запроваджувати на всіх рівнях держави. А саме в службах екстреної допомоги та в навчальних закладах.
Ось кілька порад від Філа усім, щодо надання домедичної допомоги: