Чи впускають полтавців у вбиральні закладів харчування
На майже триста тисяч населення Полтави в місті лише кілька громадських вбиралень. Але з настанням темряви потрапити в них неможливо. Тож, відкритими залишаються тільки заклади громадського харчування.
"Ми пускаємо. Приходить багато дітей та мам. Вони всі з великими очима питають чи можна це зробити. Для нас це не проблема, тому звичайно пускаємо", – розповіла хостес Анастасія Корнієнко.
"Такі випадки бувають. У нас все по-людськи, наприклад, якщо люди на екскурсії або людина приходить з нормальними намірами, то все без проблем", – сказала офіціантка Катерина Дружко.
"Якщо людина не є нашим відвідувачем або покупцем ми із задоволенням пускаємо в туалет. Тому що, розуміємо, що іноді в підземному переході може бути зачинено й немає просто куди дітися", – відповіла бариста Маргарита Подхоженко.
Однак, в інших закладах від відповіді утримувалися. Хоча згідно із законом "Про захист прав споживачів" будь-які громадські заклади зобов'язані впускати у вбиральню людей у разі потреби.
"Якщо ви заходите в приміщення, нібито маєте намір придбати якусь продукцію до того, як сходити у вбиральню, фактично ви набуваєте статус споживача. А якщо споживачу відмовляють, то це може потягнути немаленькі штрафи від Держпродспоживслужби, якщо така скарга буде", – наголосила адвокатка Наталія Гнатуш.
А ось комунальних туалетів у Полтаві лише три.
Перший розташований у Петровському парку. Другий – поблизу Свято-успенського собору, а третій – у парку "Перемога". Однак, відкриті вони лише до 20 години.
Додаткові вбиральні встановлювати в парках поки не планують, а ось графік роботи громадських вбиралень можуть переглянути.
"Поки таке питання не розглядали, але обов’язково розглянемо. А додаткові ми встановлювати не можемо, бо в нас їх просто немає", – відповів директор КП "Декоративні культури" Сергій Сілаєв.
Якщо ж у закладі Вам відмовили, а іншого місця немає. То не поспішайте бігти під дерево. Адже за це передбачений штраф у розмірі від 51 до 120 гривень.