На Центральному ринку купи гнилих овочів та фруктів валяються біля сміттєвих баків та на території базару
Гнилі огірки, персики, кавуни та інші овочі. Цим всім добром переповнені сміттєві баки біля Центрального ринку, а ще навіть й 12-тої немає. Через це смердюча рідина з баків розтікається на дорогу поруч. Окрім того, гнилі овочі та фрукти розкидані й на території ринку.
"Багато в кого псується, бо привозять великою кількістю. Якщо багато сміття біля баків, то нехай викидають в баки, а то залишають в ящиках біля баків, люди потім приходять збирають собі", – сказала продавчиня Наталя Коваленко.
"В основному ми не викидаємо, у нас дуже мало буває зіпсованого товару. У нас люди забирають курям, наприклад, качкам, а так ми сміттєві баки не перевантажуємо", – розповіла продавчиня Валентина Омельченко.
На Центральному ринку прибирають, а відходи вивозять регулярно, повідомили в адміністрації базару.
– Нормально, чисто на скільки це можливо. У нас нормально вивозять кожного дня, – сказав старший зміни Анатолій.
– А о котрій приїжджають вивозять? – запитала журналістка.
– Ввечері близько 16-ї, – повідомив старший зміни Анатолій.
Викинуті овочі та фрукти могли б принести користь та гроші, але натомість гниють у смітниках, розповів еколог.
"Шкода, що це просто пропадає, з цього можна заробити гроші. Весь цивілізований світ перейшов на те, що органічні відходи компостуються й потім використовується для покращення живлення рослин. Чому досі цього не роблять у Полтаві це треба запитати у міської влади", – сказав завідувач кафедри екології ПДАА Павло Писаренка.
"У нас в "Декоративних культурах" є компостні ями в яких перероблюється виключно органіка – це листя дерев, трава те, що не бродить і не збуджує інфекційні хвороби. А от після бродіння та перероблювання овочів і фруктів виникають грибки й інфекційні захворювання. Це повинне бути спеціалізоване обладнання", – повідомив перший заступник міського голови Полтави Валерій Пархоменко.
Тож у Полтаві наразі сортують лише скло та пластик, а от чи почнуть полтавці компостувати органіку – поки що залишається питанням. Бо майданчика для перероблення у місті немає.