На Полтавщині на 15 років засудили чоловіка, який писав антиукраїнські замовні статті

19 квітня 2024 0
Дарина Омелич
Жителя Полтави Віктора Шестакова, який працював на службу внутрішньої розвідки рф, засудили за держзраду до 15 років позбавлення волі.

Віктору Шестакову призначили покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна. 

Чоловіку інкримінують дві статті Кримінального кодексу України. Зокрема, "державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану", "виготовлення і поширення матеріалів, в яких міститься виправдовування збройної агресії рф проти України" та "заперечення тимчасової окупації частини території України, глорифікація осіб, які здійснюють збройну агресію". 

За інформацією Полтавської обласної прокуратури, у суді вдалося довести, що із червня 2022 року полтавець в якості "політичного експерта" за грошову винагороду писав статті на замовлення аналітичного порталу рф "Фонд стратегічної культури".

Підготовлені матеріали чоловік надсилав представниці порталу через месенджер. Після редагування їх публікували. У статтях полтавець дискредитував керівництво держави та ЗСУ.

Окрім цього, у матеріалах про ракетні обстріли об’єктів критичної інфраструктури України, торговельного центру в Кременчуці, житлового будинку в Дніпрі він надав цим подіям оцінку, вигідну російським кураторам.  

З метою приховування протиправної діяльності полтавець писав під  псевдонімами. 

За результатами експертизи, текстах містилися висловлювання з ознаками пропаганди антиукраїнського характеру та підтримки дій рф. Збройна агресія представлялася, як внутрішній громадянський конфлікт.