

У Полтаві вже понад рік працює молодіжний простір “Плетиво”, що став осередком культурного розвитку та спілкування для місцевої молоді. Відвідувачі можуть взяти участь у камерних наукових квартирниках, долучитися до книжкового, письменницького чи кіноклубу або пограти у настільні ігри. До простору вже доєдналося понад 100 активних учасників.
“У Полтаві немає куди сходити"
Засновниця простору Маргарита Юрченко згадує, що свій перший історичний лекторій вона вирішила провести після розмови зі своїм другом про музичні квартирники, але в незвичному форматі. Традиційні лекції часто здаються нудними та складними, тому її метою стало перетворити розповідь про історію на легку, захопливу та цікаву подію.
“Я вирішила організувати квартирник, тільки на якому я буду не співати, а буду розповідати”, — каже Маргарита.
Після заходу вона вирішила продовжити та з часом власним коштом організувала молодіжний простір “Плетиво”.
“Часто можна почути фразу: “У Полтаві немає нічого цікавого, немає куди сходити”, але хочеться, щоб вже зникло оце уявлення. Ми намагаємося створити максимально різносторонні івенти для молоді”, — ділиться пані Маргарита.
“Кожен може знайти щось для себе”
Молодіжний простір не обмежується лише науковими квартирниками, охочі також можуть доєднатися до різних клубів, як книжковий, письменницький та кіношний. Особливо популярним став клуб настільних ігор, зокрема по легендарній настолці "Підземелля і Дракони". Нещодавно у “Плетиві” з'явилися майстер—класи, на яких учасники втілюють свої творчі ідеї, які потім перетворюються на виставки та арт—перформанси. Все це відбувається у камерній атмосфері, у невеликій компанії, де кожен завжди готовий поспілкуватися в спокійному та тихому місце. Відвідати захід можна зробивши донат на розвиток простору, а частину зібраних коштів команда “Плетива” передає на потреби ЗСУ.
“Ми переплітаємося, як плетиво”
Команда “Плетива” прагне популяризувати інтелектуальний відпочинок як цікавий спосіб проведення часу, а також посилити любов і зацікавленість молоді до рідного міста.
“Деякі люди не розуміють, як це провести вихідний на лекції, ніби як в університет зібрався. Але насправді це може бути чудова можливість дізнатися щось і отримати яскраві враження”, — розповідає Маргарита.
Також головною метою “Плетива” є створити відкрите та дружнє середовище, де кожен може відчути себе комфортно, ділитися своїми думками та знаходити однодумців.
“Ми дуже цінуємо, коли ти можеш прийти в спільноту, і ця спільнота вже буде рада тебе бачити. Тому простір і має назву "Плетиво", адже тут об'єднуються різні люди з різними інтересами", — ділиться пані Маргарита.
“Відкрите обговорення завжди важливе”
Команда "Плетива" на своїх заходах намагається залучати відвідувачів до активного обговорення. Хоча, як розповіла засновниця простору, це не завжди проходить так легко. Причиною є усталена звичка молоді до форматів, де аудиторію не залучають до обговорення.
“Для нас дуже важливо, що кожен може абсолютно вільно говорити, наприклад, перебити спікера, поставити йому запитання, посперечатися щодо якоїсь тези, ну і, звичайно, дати наприкінці фідбек, як позитивний, так і негативний”, — розповідає Маргарита.
“Надалі ми плануємо посилювати свою громадянську позицію”
Щодо планів на майбутнє, засновниця простору Маргарита розповідає не лише про обговорення нагальних питань на зустрічах, а й про пошук способів донести свою думку ширшому загалу, зокрема через інформаційні дописи у своїх соціальних мережах, щоб залучати більше мешканців до вирішення важливих для міста проблем.
«Для мене дуже важливо, що є такі люди, як і я, які хочуть щось робити тут, у Полтаві, попри всі труднощі. Я не почуваюся самотньою на цих руїнах “Співочого поля”, і я вірю, що разом ми зможемо подолати будь-які перешкоди на шляху до розвитку Полтави», — ділиться пані Маргарита.